انواع سرویس‌ها, چیدانه, مقالات

تخت خواب کلاسیک، عضو باوقار و قدرتمند اتاق خواب شما

blank

وقتی اسم سرویس خواب کالسیک به گوشتان میخورد چه تصویری در ذهن شما شکل میگیرد؟ منظرهای از یک
تخت خواب ساده و کمتزئینات؟ یا یک تخت تجمالتی و خوشتراش و کندهکاریشده؟ هردوی اینها میتوانند
عضوی از سبک کالسیک باشند. تخت خواب کالسیک گستره بزرگ و متنوعی از مدلها و طرحهای جذاب و
خیرهکننده را در بر میگیرد و با هر ذوق و سلیقهای سازگار است. امروز با معرفی یکی از بهترین برندهای تولیدکننده
سرویس خواب کالسیک، قصد داریم شما را بیشتر با این سبک شکوهمند آشنا کنیم. متخصصان در قصر
دکوراسیون آ
رنا پالاس برای شما توضیح میدهند، پس با ما همراه باشید


blank

blank

ویژگیهای فوق العاده تخت خواب کلاسیک

تخت خوابهای کلاسیک زیباترین و وزینترین نوع تخت خواب هستند .این سرویسها معمولا از بهترین متریالطبیعی که چوب میباشد، ساخته شدهاند .تخت خوابهای شاهانه و سلطنتی در دستهبندی کلاسیک قرارمیگیرند. میدانید که زندگی شاهانه بسیار پرزرق و برق و تجملاتی بوده است، لذا تختخوابهای سلطنتی همبر روی همین قاعده دارای تراشکاریها و ظرافتهای بینظیری هستند که نگاه هر زیبادوستی را به سمت خود میکشد .اما همیشه سبک کلاسیک پرطمطراق و تشریفاتی نیست، ممکن است تخت خوابهای کلاسیک کندهکاری زیادی نداشته باشند اما تنها یک انحنا و طرح گل و بوته و برجستگیای کوچک بتواند آن را شکوهمند و رویایی جلوه دهد.

blank
blank

تخت خواب کلاسیک، انتخاب نوعروسها

معمولا بسیاری از نوعروسها دوست دارند در منزل جدید خود از بیشترین تزئینات استفاده کنند و به جزئیات وظرافت اهمیت خاصی میدهند. سبک کلاسیک برای این افراد پیشنهادی عالی است. برای عروس و دامادهاچیدمان اتاق خواب خیلی مهم است و در انتخاب وسایل آن وسواس به خرج میدهند ،این را بدانید که سبککلاسیک ذاتا میتواند پاسخگوی همه نوع سلیقهای باشد.


blank

blank

رنگ تخت خواب کلاسیک؛ گرم یا سرد؟

شاید ذهنیت افراد از سبک اتاق خواب کلاسیک، تخت خوابهایی بزرگ و سنگین با رنگهای تیره و کسلکنندهاست! اما این دیدگاه صحیح نیست. درست است که جنس سرویسهای کلاسیک معمولا از متریال با رنگهایتیره و گرم مانند چرم و چوب است اما شما میتوانید در دیزاین اتاق خواب کلاسیک خود راحت باشید! اگر ازرنگهای سنگین لذت نمیبرید از کاغذ دیواریهایی با رنگ شاد و متنوع، قابهای هنری ،اکسسوریها و گلدانها و گیاهان موردعلاقه خود برای تزئین اتاق خواب استفاده کنید .حتی اگر دوست دارید سرویس خواب کلاسیکتان به رنگ سبز و صورتی و دیگر رنگهای شاد باشد، میتوانید آن را با تولیدکننده در میان بگذارید و تخت دلخواه خود را به قالب و سبک کلاسیک دربیاورید. 


blank

blank

سرویس خواب کلاسیک چه اجزایی دارد؟

سرویس خوابی که در سبک شیک کلاسیک تولید میشود معمولا دارای عناصر زیر است:

  • تخت خواب
  • پاتختی
  • میز توالت
  • پاف
  • آینه

تخت خواب، پاتختی و میز توالت و آینه اجزای جداییناپذیر سرویس خواب هستند اما پاف از لوازمی است که زیاد هم ضروری نیست و میتوانید بنا بر سلیقه آن را خریداری نکنید. اگر اتاق خواب شما کوچک است پاف وسیلهای اضافی است و فقط فضای شما را تنگ میکند


blank

تخت خواب کلاسیک؛ خصوصیات مدل اعیانی و سلطنتی

مدل شکوهمند سلطنتی در سبک کلاسیک با الهام از طبیعت ساخته شده است، پس نباید توقع داشته باشیم در آن اجزایی مصنوعی مانند فلز و آلیاژ ببینیم .ترکیب چوب و چرم از آن ترکیبهای جذاب است که هرگز از مد نمیافتد .جنس چوب در این سبک باید بسیار مرغوب باشد، زیرا خراطیها و منبتکاریهای ظریف روی تاج تخت، پایههای پاتختی و میز آرایش و حاشیه آینه بسیار حساس هستند . 

پایههای بلند تختهای سلطنتی اشرافیت و غرور خاصی به اتاق خواب شما میبخشد و به دلیل داشتن تاج بزرگ و بلند، برای اتاق خوابهای کوچک توصیه نمیشود، چرا که اتاق را دلگیر، بههمریخته و پژمرده نشان میدهند.


blank

نکات مهم در انتخاب تخت خواب کلاسیک

قبل از خریدن سرویس کلاسیک برای اتاق خود به یکسری فاکتورها بایستی توجه کنید تا خرید موفقی داشته باشید:

ابعاد اتاق را در نظر بگیرید!

شما قصد دارید برای خود  اتاقی سرزنده و شیک بچینید، اگر اتاق شما کوچک باشد و سایز تخت شما با ابعاد اتاق متناسب نباشد و محل رفت و آمدی نداشته باشید به زودی از اتاق دلزده میشوید و ترجیح میدهید در مکان خلوتتر و آزادتری استراحت کنید.

در دنیای رنگها، به دنبال رنگ خاص خود بگردید!

هارمونی رنگی سرویس خواب شما با بقیه اجزای اتاقتان موضوعی بسیار مهم است و نباید از آن غافل شوید .رنگ در روحیه و انرژی شما تاثیر خارقالعادهای دارد، پس در چیدمان خود از قوانین رنگها پیروی کنید و هرگز آن را دستکم نگیرید.


blank

کیفیت چوب تخت خواب شما اساسیترین مساله است!

بله! نکتهای که باید حواستان را حسابی به آن جمع کنید چوب انتخابی شماست. یک چوب بیکیفیت میتواند باعث شود پس از مدت کوتاهی تخت زیبای شما ترک بردارد و پایههای آن بشکند و از بین برود. بهترین چوبها برای تخت خواب کلاسیک چوب گردو، افرا و راش است.


blank

هماهنگی طرح میان اجزای اتاق مهم است

اگر سبک تخت خواب کلاسیک را انتخاب کردهاید حواستان باشد که مابقی وسایل اتاق شما نیز باید از همین سبک پیروی کند .اگر نیمی از وسایل شما مدرن و لوکس باشد و نیم دیگر آن کلاسیک ،این ناهماهنگی ظاهر ناخوشایندی به فضا میدهد. بنابراین سعی کنید دیگر لوازم دکوراتیو شما مانند پرده، فرش، آباژور و … تابع سبک کلاسیک باشند.

تخت خواب کلاسیک نظافت بیشتری میخواهد!

ظریفکاریهای سرویس خواب کلاسیک و انحناها و پستی و بلندیهای نقش و نگارههای آن محل خوبی برای تجمع گرد و غبار و آلودگی است، پس به مراقبت بیشتری نیاز دارد و شاید بهتر باشد آن را در فواصل زمانی کوتاه تمیز کنید.


blank

blank

blank

سخن آخر

باور غلطی که در رابطه با تخت خواب کلاسیک وجود دارد این است که زمانی که سخن از سبک کلاسیک میآید، ناخودآ گاه فکرها به سمت تختهای سنگین ،باابهت و شلوغ میرود، در صورتی که سبک کلاسیک شامل تخت خوابهای ساده و کمنقش نیز هست. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم شما را با ویژگیهای سبک شیک و دلپذیر کلاسیک آشنا کنیم. اگر میخواهید بهترین و خوشطرحترین تخت خوابهای سبک کلاسیک را ببینید به پروفایل قصر دکوراسیون آرنا پالاس سر بزنید.

اگر به این مطلب علاقهمندید میتوانید از لینکهای زیر اطلاعات بیشتری بگیرید:

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *